NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Gdzie odbywają się szkolenia?

"Survival24" oraz "Rodzice + dzieci" odbywają się najczęściej na terenie Mierzei Wiślanej. Kilka razy w roku działam też w okolicach miasta Nysa (woj. opolskie). Prelekcje, wycieczki i szkolenia dla grup zorganizowanych prowadzę na terenie całego kraju.

Jak długo trwa szkolenie?

SURVIVAL24 to cała doba poza cywilizacją. Szkolenie RODZICE + DZIECI trwa około 5 godzin. Prelekcja - 1,5 godziny, wycieczki szkolne, team building i kursy indywidualne - w zależności od wcześniejszych ustaleń.

Czy muszę zabrać własny sprzęt?

Na miejscu zapewniam całość specjalistycznego sprzętu, takiego jak krzesiwo, kompas, płachta biwakowa, itd.

Jedynie uczestnicy szkolenia SURVIVAL24 potrzebują indywidualnego wyposażenia, łatwego do skompletowania. W jego skład wchodzą: śpiwór i mata do spania, przynajmniej 2-3 litry wody, prowiant według indywidualnych potrzeb (pamiętaj, że więcej znaczy ciężej!), wygodne buty, najlepiej z cholewką sięgającą za kostkę, kurtka przeciwdeszczowa, plecak. Jeśli nie posiadasz śpiwora, maty lub plecaka to istnieje możliwość bezpłatnego wypożyczenia.

Uczestnicy pozostałych szkoleń, wycieczek i prelekcji nie potrzebują specjalistycznego ekwipunku.

Czy poradzę sobie na szkoleniu survivalowym?

Oczywiście, że tak! To NIE sprawdzian z umiejętności przetrwania, który wymagałby od Ciebie ponadprzeciętnej kondycji fizycznej i odporności na warunki atmosferyczne. Na szkoleniu uczymy się technik, które mogą ułatwić nam przetrwanie w obliczu ewentualnej sytuacji kryzysowej.

Moje szkolenia przeznaczone są dla każdego, niezależnie od stopnia doświadczenia w outdoorze / bushcrafcie.

Czy mogę zmienić termin szkolenia?

Tak, wykupując szkolenie zyskujesz prawo do odebrania go w ciągu roku. Szkolenia odbywają się w każdym miesiącu, wystarczy że wybierzesz kolejny odpowiadający Ci termin i poinformujesz mnie o tym.

Czy mogę zabrać ze sobą dziecko?

Młodzież od 16 roku życia może uczestniczyć w szkoleniu Survival24 dla dorosłych, pod warunkiem uczestnictwa w tym samym szkoleniu rodzica lub opiekuna prawnego.

Istnieje również możliwość wykupienia szkolenia indywidualnego, tylko dla Waszej rodziny. Wtedy nie występują ograniczenia co do wieku dziecka.

Jestem już doświadczony i odporny na niewygody. Chciałbym się sprawdzić!

Zapraszam na szkolenie zaawansowane, które odbywa się zimą. Przygotuj się na głęboki śnieg, przekraczanie lodowatej rzeki i mroźną noc.

Poprowadzisz szkolenie tylko dla naszej ekipy?

Jasne! Kwestia dogadania terminu. Zapraszam do zakładki KONTAKT.

Potrzebuję szkolenia spersonalizowanego. Jak je zamówić?

Niezależnie od formy planowanego szkolenia (team building, nawigacja górska, przygotowanie do selekcji w wojskach specjalnych itd.) zapraszam do zakładki KONTAKT w celu ustalenia szczegółów.

Czy szkolenie może zostać wykupione jako prezent?

Oczywiście! W takim przypadku wysyłam imienny voucher. Upoważnia on do odebrania szkolenia w dogodnym terminie. Jest ważny przez rok.

Gdzie i o której godzinie się spotkamy?

Szczegółowe informacje otrzymasz drogą mailową, po wykupieniu szkolenia.

Dlaczego mam zaufać właśnie twojej firmie?

Adventurer to marka, która powstała na długo przed pojawieniem się polskiego ruchu bushcraftowego. Mam za sobą ponad 15 lat doświadczenia, nabytego w trakcie survivalowych wypraw, nierzadko związanych z poszukiwaniem złota i minerałów (więcej przeczytasz na stronie głównej).

Niestety spora część nowopowstałych firm działa na fali survivalowej mody, a instruktorzy jeszcze niedawno pracowali w zupełnie innych branżach i nie byli związani ze środowiskiem outdoorowym. Odpowiadając na pytanie: Wybierając moje szkolenia, zyskujesz gwarancję nauki od doświadczonego instruktora.